RSS
PL RU

Rosja - wycieczka 7-dniowa

"Białe Noce"- Sankt Petersburg, Ryga, Talin

Trasa: Kounas - Siluva - Kryziu Kalnas - Ryga - Parnu - Tallinn - Tolia - Pushkin - Sankt Petersburg - Petergof - Pskov - Kaunas.

   Dzień 1

Wyjazd z Polski z miejsca zamieszkania turystów. Na trasie przerwa na śniadanie - punkt widokowy w Kownie. Zwiedzanie Sanktuarium w Szydłowie (więcej informacji na stronie www.siluva.lt/index.php?id=67)‎. Zwiedzanie Góry Krzyży. Zwiedzanie starówki Rygi z przewodnikiem: kościół św. Piotra; Dom Bractwa Czarnogłowych; protestancka katedra NMP, Plac Katedralny, Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka; Zamek Ryski, Baszta Prochowa. Obiad w restauracji „LIDO”. Wyjazd do Parnu. Kolacja i zakwaterowanie.
 

  Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd do Tallina. Dla chętnych udział we Maszy św. Katedra Piotra i Pawła Tallin, ul. Vene 18. Zwiedzanie starówki Tallina z przewodnikiem: Górne Miasto: wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, budynek Parlamentu Estonii, Kościół luterański NMP, tarasy widokowe, Wysoki Herman i Gruba Małgorzata (na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniającą brawurową akcję ORP Orzeł). Dolne miasto: średniowieczne ulice - Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, kościół św. Olafa. Panorama Tallina na stronie: http://www.tallinn.com.pl/panoramy.html. Obiad i wyjazd do kurortu Toila. Zakwaterowanie i kolacja.
 

   Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd i przekroczenie granicy. Przejazd i zwiedzanie Carskiego Sioła – piękna rezydencja carycy Katarzyny, zwiedzanie zespołu pałacowo - parkowego, gdzie znajduje się replika bursztynowej komnaty. Obiad. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Sankt Petersburga: Newski Prospekt, Pałac Aniczkowa, pomnik Katarzyny II, Elisewski Magazyn, Uniwermag Paskarz, Armański Kościół, Balszoj Gastinyj Dwór, Katolicki Kościół św. Katarzyny, Dom Kampanii Zinger, kościół luterański św. Piotra i Pawła, Dworcowy Plac. Więcej na stronie: http://www.petersburg.ovh.org. Kolacja. Zakwaterowanie w hotelu.
 

   Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie: Kazański Sabor, Issakowski Sabor, Miedziany Jeździec, Dworcowy Most, Twierdza Pietropawłowska z soborem św. Piotra i Pawła, gdzie znajdują się grobowce Carów, Trocki Most. W przerwie obiad w Restauracji Aurora - zwiedzanie Okrętu Aurora. Kolacja. Przejazd Petersburskim Metrem.
 

   Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd do Peterhofu. Zwiedzanie Peterhofu zespołu pałacowo-parkowego, z kaskadowymi fontannami. Obiad. Zwiedzanie Ruskiego Muzeum. Kolacja. Rejs po rzekach i kanałach Petersburga.
 

   Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie Ermitażu. Więcej na stronie: http://www.hermitagemuseum.org. Obiad. Wycieczka objazdowa po mieście: Zielone wrota, zakupy. Kolacja.
 

   Dzień 7

Po śniadaniu wyjazd do Pskowa. Spacer po Kremlu Pskowskim. Więcej na stronie: http://obiezyswiat.org/index.php?gallery=21692. Obiad. Wizyta w Muzeum w Pskowie. Więcej na stronie: http://www.pskovgo.narod.ru/museum.htm. Wyjazd do Polski.   


Usługa zawiera: przejazd komfortowym 8 os. busem, 6 noclegów (4 w Sankt Petersburgu, 1 w Tolia, 1 w Prnu), śniadania, wszystkie wstępy objęte programem, opiekę pilota, usługi polskojęzycznych przewodników w Sankt Petersburgu, Talinie i Rydze, ubezpieczenie KL i NNW.

Wersja do druku
tel. kom.: +48 604 06 12 31 lub tel.: +48 87 615 34 70 , e-mail: goldapa@goldapa.pl
koniec